Dr JJ.Hurtak-D.Hurtak

dr James J. Hurtak & dr Desiree Hurtak

USA

dr James J. Hurtak:

Jest socjologiem, futurystą, specjalistą religioznawstwa, archeologiem, autorem szeregu publikacji i książek. Jest Prezesem i fundatorem organizacji „The Academy for Future Science“ („Akademii Nauk Przyszłości“). Wydał ponad 15 książek.

Pracował jako profesor na California State University, Nothridge, oraz Uniwersytecie w Los Angeles. Jego prace naukowe zawierają doktorat z Uniwersytetu w Kalifornii oraz drugi doktorat z Uniwersytetu w Minesocie. Był konsultantem technicznym dla Sindey Sheldon przy pisaniu jej bestsellera „The Doomsday Conspiracy“ (1991) („Spisek dnia zagłady“). Prowadził prezentacje i wykłady dla specjalistów i publiczności na całym świecie w Afryce, Ameryce Południowej, Europie i na wyspach Południowego Pacyfiku. Jako konsultant naukowy był przedstawiany w szeregu filmów dokumentalnych oraz brał udział w wielu programach telewizyjnych. Jest członkiem Rady Ekonomii i Socjologii Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Jest doradcą w dziedzinie prawa kosmicznego dla władz międzynarodowej organizacji rozwoju badań kosmicznych.

Najbardziej znaną książką dr. Hurtaka jest „Księga Wiedzy: Klucze Henocha”, opublikowana po raz pierwszy w 1973 roku i wydana w języku polskim w 2018 roku. W książce tej dr Hurtak opisuje m.in. wyjątkowe powiązanie pomiędzy szybami gwiezdnymi w Wielkiej Piramidzie oraz Pasem Oriona. Uważa, że piramidy istnieją również na Marsie dla sztucznej inteligencji oraz w celu zbierania informacji.

Dr Hurtak jest Dyrektorem Naukowym w Stowarzyszeniu Badań Wielkiej Piramidy w Gizie. Jest również współautorem książki „The End od Suffereing“ (Koniec cierpień), którą napisał wraz z światowej sławy fizykiem i parapsychologiem Russellem Targ.

Swoją karierę akademicką rozpoczął jako orientalista i specjalista kultur starożytnych na pozycji profesora antropologii na California State University w Northridge, oraz California State University w Los Angeles. Następnie pracował na wydziale Critical Studies and Music (Muzyka i Studia Krytyczne) w California Institute of Arts (Kalifornijski Instytut Sztuki).

Pracując z różnymi grupami etnicznymi na całym świecie, zainteresował się muzyką nieznanych kultur krajów rozwijających się. Dzięki temu stworzył i przyczynił się do stworzenia wielu nowych nagrań na CD pisząc do nich teksty. Jego publikacje, kompozycje i nagrania śpiewów religijnych miały znaczący wpływ na wielu znanych muzyków, włączając w to Carlosa Santanę. Współpracował również z Alice Coltrane w jej muzycznej „super-produkcji“ z użyciem języka aramejskiego, hebrajskiego oraz świętych wyrażeń pochodzących z Sanskrytu, w celu stworzenia dzieła „The Sacred Language of Ascention“ (Święty język Wniebowstąpienia). Jego kompozycje były wykonywane w roku 2010 przez Berlińską Orkiestrę Symfoniczną.

Jest pierwszym badaczem, który opublikował w roku 1973 zdjęcia formacji o kształtach piramid zauważonych na powierzchni Marsa na podstawie programu NASA o nazwie „Mariner-q“, dotyczącego badań powierzchni Marsa.

W roku 1997 prof. Hurtak oraz jego żona, dr Desiree Hurtak, wraz z grupą geologów byli pierwszymi, którzy odkryli miejsce na terenie trzech piramid w Gizie, które potem nazwano „Grobowcem Ozyrysa“. Miejsce to zostało „ponownie odkryte“ przez dr. Hawassa w roku 1999 na głębokości 33 metrów pod powierzchnią przy użyciu georadaru!

dr Desiree Hurtak:

Dr Desiree Hurtak jest socjologiem i ekologiem, współzałożycielem Akademii Nauk Przyszłości, współpracownikiem organizacji pozarządowych ONZ. Przez szereg lat pracowała jako profesor w NY State University, biorąc również udział w pracach Organizacji Narodów Zjednoczonych związanych ze zmianami klimatu. W swojej prezentacji podczas szczytu (2007) zwróciła uwagę na wyjątkowe czasy, w których żyjemy, i potrzebę zmian globalnych. Jej ostatnie prace związane są z badaniami środowiska i głębszego zrozumienia kultur tubylczych. Obydwoje z mężem podróżowali po świecie, aby badać starożytne kultury i ściśle współpracować z rdzenną ludnością, w tym z szczepami Zulu Shaman, Credo Mutwa oraz Indianami Xavante w Brazylii.

Teraz czytasz: dr James J. Hurtak & dr Desiree Hurtak

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.