„Drugi Sfinks” na terenie Trzech Piramid w Gizie i jego znaczenie dla ludzi i Ziemi

dr Abdul Reda Haleem

Historia Drugiego Sfinksa na Płaskowyżu w Gizie jest bardzo starą historią o tym wielkim odkryciu.

Kiedy byłem młodym inspektorem starożytności na terenie Trzech Piramid w Gizie, początkowo pracując jako pomocnik inspektora, zajmowałem się m.in. sprzątaniem południowej strony nekropolii króla Chefry (króla Chefra). Zauważyłem, że wiele skał było w tym miejscu ogromnych rozmiarów. Znajdowały się tam zagłębienia i pomieszczenia pełne kości i mumii, które nie były zbyt dobrze zmumifikowane.

Moją uwagę zwróciła ogromna skała położona w pobliżu. Dowiedziałem się, że skała była uważana za drugiego Sfinksa, jednak całkowicie ignorowana przez Najwyższą Radę Starożytności, która była najwyższym organem zarządzającym badaniami archeologicznymi w Egipcie.

Podczas tej prezentacji pokażę Wam moje badania dotyczące tego wielkiego odkrycia z punktu widzenia archeologa i egiptologa. Jednym z wyraźnych dowodów, że jest to rzeczywiście rzeźba drugiego Sfinksa – granitowa stella znaleziona między przednimi łapami starego Sfinksa z czasów Nowego Królestwa i króla Thotmosa IV. Zawiera inskrypcję króla oddającego cześć Dwóm Sfinksom na płaskowyżu Gizy.

Wiele szczegółów zostanie pokazanych podczas naszej konferencji na temat tego niezwykłego odkrycia.

Teraz czytasz: „Drugi Sfinks” na terenie Trzech Piramid w Gizie i jego znaczenie dla ludzi i Ziemi

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.